You are currently viewing Asbestinės stogo dangos (šiferio) išvežimas

Atėjus pavasariui prasideda įvairūs remonto darbai. Vienas tokių – stogo dangos keitimas. Jeigu Jūsų stogas vis dar dengtas sena asbestine stogo danga – turite pasirūpinti saugiu tos dangos šalinimu.

Asbesto gaminių negalima tiesiog išmesti į konteinerį. Asbestui dylant, lūžtant, jo skaidulos sklinda ore kaip asbesto dulkės. Įkvėpus šių dulkių galima susirgti įvairiomis ligomis. Dėl šių pavojingų asbesto savybių labai svarbu, kad šio tipo atliekos būtų tinkamai tvarkomos (utilizuojamos).

Varėnos rajono savivaldybė iš gyventojų surenka ir išveža asbesto turinčias atliekas nemokamai. Nereikalingą asbestinį šiferį gyventojai (ar statybininkai) turi sudrėkinti ir tvarkingai sudėti į krūvą ant padėklų (ar kitaip pakelti nuo žemės), šalia privažiuojamo kelio. Sukrautą šiferį rekomenduotina uždengti polietileno plėvele, kad jis nedulkėtų.

Apie turimą asbestinį šiferį reikia pranešti seniūnijos seniūnui. Tai galite padaryti telefonu +37068268390, el. paštu arba užpildant šią formą.

Jokiu būdu asbestinio šiferio negalima išmesti patiems į mišką, sąvartyną, ant kelio, kitose viešose vietose, palikti prie stambiagabaričių ar komunalinių atliekų konteinerių. Taip paliktas asbestinis šiferis kelia grėsmę aplinkinių žmonių sveikatai.